Podłogi

Klejenie listew i maskownic.

Planując remonty związane z przycinaniem i deskowaniem, nasze zmagania nie kończą się tylko na odpowiednim cięciu – ważne jest również, aby mocno i trwale przymocować je do podłoża. Jaki klej jest najlepszy do tego zadania? Na to pytanie odpowiada Wiktor Loręcki, Specjalista ds. Produktu w Dziale Uszczelniaczy, Pianek i Klejów Montażowych firmy Bostik. Gdy planujemy zamaskować szczeliny dylatacyjne lub chcemy ułożyć i zakryć kable zasilające i telekomunikacyjne bezpośrednio na podłodze, do tych prac z pewnością przyda się odpowiedni klej montażowy. Starannie wyselekcjonowane produkty ze względu na swoją trwałość i elastyczność mogą mocować listwy lub osłony do każdego podłoża z dużą trwałością i komfortem. Jaki produkt wybrać, aby pomóc nam skleić kratki lub kratki? Bostik MAMUT Glue służy pomocą.

Jest on odporny na spływanie – przy klejeniu poziomym, jak i pionowym. Jego bezskurczowe właściwości zapobiegają powstawaniu rys, pęcherzy i pęknięć.

Chwyć teraz mamuta z siłą
Bostik MAMUT GLUE to jednoskładnikowy, trwale elastyczny, ultralepki i gęsty klej montażowy na bazie MS POLIMER (modyfikowany silan), odpowiedni do mocowania stolarki meblowej, listew, ram kloszy, wpustów, blatów, elewacji, profili , panele, progi, klamki czy elementy wieszaków. Unikalna technologia polimerowa zapewnia natychmiastową i optymalną przyczepność bez wsparcia. Bostik MAMUT GLUE doskonale znosi wibracje i wibracje, niezależnie od zastosowania. Zapewnia niesamowicie mocny chwyt – na gładkich i porowatych powierzchniach, wewnątrz lub na zewnątrz, bez konieczności stosowania podkładu. Jest neutralny względem gruntu, a także posiada certyfikat EMICODE EC1 Plus, który zaświadcza, że ​​spełnia najbardziej rygorystyczne normy w zakresie ograniczania emisji lotnych związków organicznych mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia. Klej ten jest również bezpieczny dla alergików.

– Przy pomocy Bostik MAMUT GLUE możemy skleić malowane, emaliowane lub glazurowane powierzchnie z tynku, betonu i tynków oraz ceramikę sanitarną, szkło czy porcelanę. Jest wystarczająco mocny, aby zagwarantować trwałość najtrwalszych połączeń. – mówi Wiktor Loręcki, Specjalista ds. Produktu w Dziale Uszczelniaczy, Pianek i Klejów Montażowych Bostik.
jak złożyć wniosek
Jak prawidłowo zabezpieczyć listwy przypodłogowe lub osłony za pomocą kleju montażowego, takiego jak Bostik MAMUT Glue? Najpierw podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Musi być wolny od olejów, tłuszczu, kurzu, kurzu i słabo przyczepionych powłok malarskich lub lakierniczych, a także resztek poprzednich szpachli, klejów, farb itp. Dodatkowo potrzebujemy również pistoletów ręcznych lub pneumatycznych – ze względu na bardziej precyzyjne i prostsze aplikacje.

Bostik MAMUT Glue 2 extremepro, Fot.  EXTREMEPRO

– W przypadku aplikacji, najpierw zdejmij rękojeść, odetnij górną część wkładu nad gwintami, a następnie ponownie zainstaluj rękojeść, używając tylko oryginalnej rękojeści z wycięciem w kształcie litery V, która była dołączona do produktu. Pamiętaj, aby nie przycinać nosa do różnych średnic! Klej nakładany jest jednostronnie, pionowymi paskami oddalonymi od siebie o około 20-30 cm – w zależności od wielkości klejonego elementu – aby zapewnić dobrą wentylację spoiny. Następnie przyklej taśmę lub maskę do podłoża w ciągu do 10 minut po nałożeniu kleju. Aby uzyskać optymalną wytrzymałość, dociśnij klejone elementy tak, aby między nimi była szczelina wentylacyjna 2-3 mm. Taka odległość zapewni, że klej dobrze amortyzuje odkształcenia. Przedstawiamy specjalistów od produktów firmy Bostik, uszczelniacze, pianki i kleje montażowe.

Ważne jest, aby klej zawsze używał pasków o przekroju trójkątnym dzięki specjalnie przyciętym końcówkom w kształcie litery „V” dołączonym do produktu – pomiędzy paskami jest powietrze i wilgoć. Jeśli nie zapewni się wentylacji, klej będzie utwardzał się tylko na brzegach, a wnętrze przez długi czas pozostanie nieutwardzone, co również nie osiągnie założonych parametrów wytrzymałościowych. Jeśli planujesz przyklejać listwy lub kratki, nie możesz tego zrobić bez odpowiedniego kleju montażowego. Bostik MAMUT Glue pomoże nam w tych staraniach. Stworzony na bazie MS POLIMER daje mocne i trwałe wiązanie bez uszkadzania klejonego plastiku. Jest odporny na spływanie i zapewnia niewiarygodnie silną przyczepność na gładkich, porowatych powierzchniach, wewnątrz i na zewnątrz, bez konieczności stosowania podkładu. O firmie Bostik: Bostik to wiodący na świecie specjalista w dziedzinie chemii budowlanej, rynku konsumenckiego i klejów przemysłowych.

Od ponad stu lat opracowuje i dostarcza innowacyjne, inteligentne rozwiązania uszczelniające i klejące, aby sprostać potrzebom, które kształtują codzienne życie. Bostik posiada 54 centra produkcyjne, dystrybucyjne, sprzedażowe i administracyjne w 45 krajach.

Klejenie listew i maskownic.
Do góry