Okna

Wrocław stawia na zielone technologie

lue_fter4

Międzynarodowe Targi Budownictwa TARBUD 2013 już za nami. W dniach 22-24 marca 2013 wrocławska Hala Stulecia zgromadziła setki producentów, wykonawców inwestycji oraz przedstawicieli instytucji finansujących budownictwo.

220 wystawców, 10 tysięcy odwiedzających i niezliczona ilość atrakcji towarzyszących potwierdziły, że Tarbud to najważniejsza impreza budowlana na Dolnym Śląsku. Misją targów jest promocja nowoczesnych rozwiązań ekologicznych. Stąd przygotowana wraz z producentami technologii energooszczędnych „Ścieżka Energooszczędności”, a także prezentacje fachowców dotyczące m.in. Zielonych wież „Green Tower” czy źródeł energii odnawialnej.

Jedną z tradycji Tarbudu są przeprowadzane co roku konkursy dla wystawców. Jubileuszowy rok 2013 (hala stulecia kończy równo 100 lat) okazał się szczęśliwy dla firmy Internorm, której komisja pod przewodnictwem dr inż. Józefa Adamowskiego z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej postanowiła przyznać nagrodę w kategorii „Wyróżniony Produkt”. Nagrodzone okno KF500 to jeden z najnowocześniejszych zestawów na polskim rynku. Wyposażony jest on między innymi w całkowicie ukryte okucia a także szyby wklejane bez ramek, dzięki czemu okno jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a jego estetyki nie zakłócają żadne wystające części. Elementem wyróżniającym ten zestaw na tle konkurencji jest też wbudowany wywietrznik i-tec z wymiennikiem ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu okno zaopatruje pomieszczenia w świeże, czyste powietrze odprowadzając jednocześnie nieprzyjemne zapachy i wilgoć. Dzięki zastosowaniu technologii i-tec ryglowanie, okno już w wersji standardowej ma najwyższą klasę odporności na włamanie RC2. Tak jak w przypadku pozostałych zestawów okiennych austriackiego producenta, izolacyjność cieplna KF500 pozwala na zastosowanie go w budownictwie pasywnym.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze produkty coraz częściej doceniane są przez polskich fachowców i klientów. Obrazuje to zmiany, jakie z roku na rok dokonują się w świadomości dotyczącej rynku okiennego. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że okna to zakup na długie lata, a dzisiejsza inwestycja może oznaczać jutrzejsze oszczędności” podsumowuje Marcin Ksokowski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Internorm.

Do góry