Tynki

Tynki strukturalne do ochrony elewacji.

hydrocontrol

Odporność budowli na czynniki atmosferyczne w dużej mierze zależy od zastosowanego tynku. Oprócz właściwości ochronnych odpowiada on także za walory estetyczne elewacji. Tynki strukturalne dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zapobiegają gromadzeniu się wilgoci i hamują rozwój grzybów oraz alg.

Dostępne faktury i gama kolorystyczna .

Szlachetność tynku nie wynika tylko z jego atrakcyjnego wyglądu, ale przede wszystkim przejawia się we właściwościach, które produkt oferuje w ramach naturalnej ochrony całej elewacji. Tworzy zewnętrzną powłokę, która musi być trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych, aby elewacja nie była narażona na zawilgocenie i nie zmieniała swoich właściwości. Nowoczesne tynki strukturalne zapewniają naturalną ochronę elewacji i zapobiegają przebarwieniom, dzięki zastosowaniu technologii HydroControl. Tynki na bazie unikalnej formuły ułatwiają odprowadzanie nadmiaru wilgoci z muru i hamują powstawanie wykwitów, grzybów i alg oraz przebarwień.

Tynki

Tynki szlachetne z efektem HydroControl służą do wykonywania cienkowarstwowych, strukturalnych wypraw tynkarskich o właściwościach paroprzepuszczalnych. Wykonana przy ich użyciu powłoka umożliwia cyrkulację wody i zapewnia jej odprowadzanie ze struktury elewacji. Innowacyjna mieszanka spoiw o właściwościach częściowo hydrofobowych przeciwdziała pojawianiu się wykwitów, glonów i porostów, nawet w przypadku zawilgoconych murów. Tynki z formułą HydroControl są przy tym całkowicie przyjazne dla środowiska zostały wyprodukowane przy użyciu naturalnych składników i nie zawierają biocydów. Dostępne są dwa rodzaje tynków, które różnią się finalną strukturą: HSS Hydrocon Baranek oraz HRS Hydrocon Kornik. Tynki  pozwalają na uzyskanie intensywnych, ciemnych kolorów, które nie blakną pod wpływem promieni UV. Oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich wyglądu do określonych wymagań inwestora.

Wilgoć pod kontrolą

Dobór odpowiedniego tynku, który zostanie użyty do pokrycia elewacji ma kluczowe znaczenie dla ochrony budynku przed działaniem wody i korozji biologicznej najczęściej pojawiającej się w postaci grzybów i alg. Dzięki swoim unikalnym właściwościom opartym o szlachetne minerały wykorzystane do ich produkcji, tynki  absorbują nadmiar wilgoci pojawiający się na zewnętrznej warstwie elewacji, a następnie oddają ją stopniowo w momencie podwyższania się temperatury. Naturalna gospodarka wodna tynków mineralnych chroni elewację przed zaleganiem wilgoci, co pozwala eliminować zagrożenia biologiczne w sposób całkowicie ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Tynki  są zatem bezpieczne dla osób przebywających w ich bezpośrednim otoczeniu i mogą być z powodzeniem stosowane w budownictwie mieszkaniowym zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Prosta obróbka i możliwość nakładania maszynowego pozwalają na szybkie zakończenie prac tynkarskich.

 

Do góry