Aktualności

Ruszają szkolenia dla murarzy

Fot: SOPRO

Fot: SOPRO

Połączenie wiedzy i doświadczenia producenta chemii budowlanej Sopro Polska oraz firmy Röben Polska, zajmującej się ceramiką budowlaną, zaowocowało specjalistycznym cyklem szkoleń dla murarzy „Podbudowani Jakością” .

Szkolenie zostało zaprojektowane tak, by uzupełnić wiedzę i podnieść kwalifikacje wykonawców w zakresie prac związanych z wykonywaniem elewacji, ogrodzeń i innych elementów z cegieł i płytek klinkierowych. Spotkanie pozwala uczestnikom zdobyć profesjonalną wiedzę i realne umiejętności zarówno z zakresu chemii budowlanej, jak i samej techniki murarskiej.

Jednodniowe spotkania obejmują część teoretyczną, w której poruszane są zagadnienia związane ze stosowaniem klinkieru, rodzajami wiązań, metodami murowania oraz z tematyką chemii budowlanej stosowanej w murarstwie, np. właściwym doborem zaprawy do nasiąkliwości cegieł. Część praktyczna obejmuje prezentację sposobów zapobiegania wykwitom na murze, prawidłowe wykonanie hydroizolacji oraz techniki murowania metodą jedno- i dwuetapową.

Szkolenie odbywa się w grupach około 15 osobowych, a jego ukończenie gwarantuje uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w kursie oraz dołączenie do bazy polecanych wykonawców w sieci Sopro i Röben. Dodatkowo, uczestnicy szkolenia otrzymują profesjonalny zestaw narzędzi murarskich, obejmujący między innymi kielnię, fugówkę i młotek do cegieł oraz wysokiej jakości strój murarski składający się ze spodni, polaru i czapki.

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 28 marca 2014, w siedzibie KLINKIERBUD w Konstancinie.

 

Do góry