Aktualności

Niemożliwe stało się możliwe – dzięki nowym podłogom korkowym

Nowoczesne aranżacje potrafią zachwycić, chociaż niektórych odstrasza czasem ich chłód i surowość. Ciepły lód? Miękki kamień? Gdyby istniały, mogłyby być wspaniałą ozdobą domowych wnętrz…. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Grzegorz Kolarski z firmy Wicanders podpowiada, jak za pomocą najnowszych wzorów korkowych paneli stworzyć podłogi, które połączą przytulność z wyglądem surowych, awangardowych materiałów.
Kolekcja Fashionable firmy Wicanders dostępna jest w 5 wyjątkowych wzorach, inspirowanych materiałami takimi jak lód, grafit czy cement. Paleta niezwykłych form dostępnych w praktycznych rozmiarach pozwala na tworzenie różnorodnych aranżacji, wzbogaconych o unikalne właściwości, jakość i wizualną elegancję korka.
Przełamać lody
Śnieżna biel lodowca potrafi olśnić, ale raczej nie skłoni nikogo do postawienia na jego powierzchni bosej stopy. Chyba, że mamy do czynienia z jego urzekającym pięknem zamkniętym w niezwykłym wzorze paneli Glacier. „Termoizolacyjne właściwości korkowych elementów powodują, że wykonana przy ich użyciu podłoga jest wyjątkowo ciepła w dotyku. Dzięki temu możemy rozjaśnić każde wnętrze „lodową” posadzką, nie rezygnując z komfortu użytkowania pomieszczenia.” – wyjaśnia Grzegorz Kolarski z firmy Wicanders.
„Chłodna biel wzoru Glacier potęguje wrażenie przestronności, jest także barwą, która komponuje się w zasadzie z każdym kolorem. W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdza się jako uzupełnienie różnych odcieni szarości, tworząc z nimi jedno z najmodniejszych połączeń kolorystycznych.” – dodaje ekspert firmy Wicanders.
Ciepły urok… cementu
Cement gwarantuje trwałość, kojarząc się z twardością i wytrzymałością. Czy do jego właściwości możemy więc dodać miękkość i sprężystość? Tak, ale tylko wtedy, gdy mówimy o wzorze Cement z kolekcji Fashionable firmy Wicanders. „Znakomite właściwości biomechaniczne korkowych paneli wpływają na prawidłową postawę ludzkiego ciała, zmniejszają nacisk na stawy oraz kręgosłup, w efekcie zapewniając wyjątkowo komfortowe użytkowanie.” – zaznacza Grzegorz Kolarski z firmy Wicanders.
Wzór Cement to ciekawa propozycja dla wszystkich, którym podobają się surowe, industrialne aranżacje, ale nie chcą przy tym rezygnować uczucia miękkości pod stopami. „Podobnie jak ciemniejszy fornir Mystic, Cement pozwala tworzyć aranżacje wizualnie oparte na chłodnych, przemysłowych materiałach, jednocześnie zapewniając domownikom ciepło i wygodę.” – wskazuje ekspert firmy Wicanders.
Kreatywnie w dobrym stylu
Kolekcję Fashionable uzupełniają dwa wzory inspirowane charakterystycznymi odcieniami. „Fornir Graphite wprowadza do pomieszczeń szlachetną, głęboką szarość, która doskonale sprawdzi się jako elegancki kontrast dla białych ścian.” – mówi Grzegorz Kolarski z firmy Wicanders i dodaje: „Panele pokryte są bardzo wytrzymałym lakierem WRT, którego wysoka odporność na ścieranie gwarantuje zachowanie doskonałego wyglądu podłogi przez wiele lat.”
Atrakcyjną dekoracją stylowego salonu będzie z kolei wzór Macchiato. „Jego cieplejsza, lekko brązowa barwa podkreśli przyjemny, relaksujący klimat pomieszczenia, jednocześnie gwarantując oryginalny, nowoczesny wygląd okładziny.” – zwraca uwagę Grzegorz Kolarski z firmy Wicanders.
Wszystkie panele z najnowszej kolekcji Fashionable marki Wicanders dostępne są w praktycznych wymiarach 905 x 295 x 10,5 mm. Umożliwia to tworzenie różnorodnych aranżacji, łączących atrakcyjną estetykę surowych, awangardowych materiałów z niezwykłymi właściwościami korka.

wicanders_cork_fashionable_grafite

fot.www.wicanders.pl

Niemożliwe stało się możliwe – dzięki nowym podłogom korkowym
Do góry