Aranżacja wnętrz

Motywujące i relaksujące detale w biurze, na które warto postawić

Wielogodzinna praca w biurze może być nie tylko monotonna, ale również męcząca i demotywująca. Wielu projektantów wnętrz podkreśla, że warto postawić na odpowiednie detale, które w ciągu dnia pozwolą nam naładować akumulatory.

Biurowe wnętrze

Niezależnie czy biuro znajduje się w domu czy w obiekcie komercyjnym, to powinno być tak zaprojektowane, by było dostosowane do wykonywanych czynności. Przede wszystkim musi być ono funkcjonalne – poszczególne elementy nie powinny przeszkadzać podczas pracy. Drugą złotą zasadą przy aranżacji wnętrz biurowych jest wybór wytrzymałego wyposażenia, które podczas intensywnej, codziennej eksploatacji będzie prezentować się nienagannie przez kilka lat. Projektowanie biurowego wnętrza z pewnością utrudnia fakt, że wszystkie te elementy powinny wyróżniać wysokie walory wizualne. Dlatego najrozsądniejszym wyjściem jest kupowanie, szczególnie mebli, od najlepszych producentów w kraju np. Wuteh (więcej tu). Jednak nie możemy zapominać, że w biurze spędzamy po kilka a nawet kilkanaście godzin dziennie i bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodanie motywujących i relaksujących elementów, które w ciągu dnia pozwolą nam odpocząć oraz zachęcą do dalszej pracy.

Relaks w pracy

Chociaż w większości firm ustalone są odpowiednie godziny przerw, to wielu pracodawców w ciągu dnia stara zapewnić się pewną formę relaksu swoim pracownikom. Przecież zestresowany i zmęczony pracownik jest mniej efektywny, co w prostej linii przekłada się na zysk przedsiębiorstwa. Dlatego też w ostatnich latach aranżuje się biura bardziej przyjazne osobom w nich przebywającym – powszechne stały się np. zielone kąciki. Są to specjalne miejsca wydzielone, nie muszą być duże, jednak dominują w nich rośliny zielone, które wpływają odprężająco i odstresowująco. Gdy nie ma możliwości zaaranżowania takiego miejsca, to powinny być one zastąpione naklejkami na ścianę lub fototapetami. Istotnym elementem przy odprężaniu się podczas dnia pracy są spersonalizowane detale, dzięki którym osoba w biurze może rozprężyć się myśląc o czymś miłym. Najczęściej są to zdjęcia rodziny, przyjaciół czy upamiętniające przyjemne wydarzenia. Niektórzy pracodawcy idą dalej i w obiektach komercyjnych wydzielają specjalne pomieszczenia do gier lub tzw. chillout room z hamakami i palmami.

Sposoby na brak motywacji

Zmęczenie oraz zmożony stres to również efekt braku ergonomii w biurze – dlatego projektując pomieszczenie w pierwszej kolejności należy uwzględnić właśnie ergonomię. Nie tylko relaks jest dobrym sposobem na zmęczenie i monotonnie w pracy – warto postawić na motywujące detale, które zachęcą do pracy. Najczęściej w biurach sprawdzają się cytaty w formie grafik – wypowiedzi autorytetów w danej branży zawsze się sprawdzą. Motywujące są różne hasła, które określają cel lub wspominają o tym, dlaczego warto pracować. Tego typu elementy należy również personalizować – każdego tak naprawdę motywuje coś innego, w tej kwestii można pozostawić osobom przebywającym w biurze nieco dowolności.

Motywujące oraz relaksujące elementy wydają się być wymogiem współczesnych czasów. Warto pamiętać, że otoczenie, w którym spędza się po kilka lub kilkanaście godzin powinno być przyjazne, dlatego warto przestrzeń wzbogacić właśnie takimi, nawet najdrobniejszymi detalami.

AV2_2014-660x380

Motywujące i relaksujące detale w biurze, na które warto postawić
Do góry