Porady budowlane

Mogę zaufać dostawcy – pracuję bez stresu

Budowanie zaufania oraz relacji partnerskich to jeden z najważniejszych aspektów życia oraz pracy zawodowej. Zasada ta ma swoje zastosowanie również w budownictwie, branży kształtującej otaczające nas środowisko. Realizacja inwestycji to nie tylko sam plac budowy, ale również łańcuch zależności pomiędzy odpowiednimi podmiotami biorącymi udział w przedsięwzięciu. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór odpowiedniego dostawcy, który staje się w procesie budowlanym ważnym ogniwem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Generalny Wykonawca, decydując się na nawiązanie współpracy z dostawcą, jednocześnie powierza mu odpowiedzialne zadanie i obdarza go swoim zaufaniem. Dostawca powinien zatem działać kompleksowo i otaczać swoją opieką inwestycję na każdym jej etapie. Brać na siebie zapewnienie odpowiedniego dla danej inwestycji rozwiązania, pokonywać napotkane problemy, współpracować z Generalnym Wykonawcą, jednocześnie odciążając go w powierzonych zakresie zadań i obowiązków. „Współpracę wykonawca-dostawca można opisać poprzez kilka elementów, które razem składają się na efekt końcowy. Po pierwsze, warto pamiętać, że profesjonalny i rzetelny dostawca zajmuje się jednocześnie projektowaniem, produkcją, dostawą oraz doradztwem technicznym. Zasadę pełnej opieki a co za tym idzie całkowitej odpowiedzialności stosuje firma Schöck – producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Współpraca z firmą Schöck opiera się na płaszczyznach – projektowej, doradztwa technicznego oraz obsłudze inwestycji na etapie jej realizacji.” – mówi Michał Krzyżaniak, ekspert z firmy Schöck.

Pierwsza płaszczyzna zaufania – projektowanie

W przypadku innowacyjnych i zaawansowanych technicznie rozwiązań budowlanych pieczę nad projektem połączeń konstrukcyjnych w istotnym zakresie sprawuje właśnie dostawca. „W pierwszym etapie procesu inwestycyjnego dostawca zostaje obdarzony zaufaniem Projektanta i Inwestora. Wdrożenie w projekt technologii firmy Schöck wiąże się  z pełną odpowiedzialnością i gwarancją  jaką bierzemy na siebie.  Możemy zapewnić nasz serwis już na etapie projektowania, gdyż za naszymi rozwiązaniami stoi bardzo silny i doświadczony dział techniczny. Pracownicy firmy Schöck są niezawodni, szybko reagują na potrzeby ze strony Projektanta. Poszukujemy dla konkretnego projektu zawsze bezpiecznego i optymalnego rozwiązania. Traktujemy firmy wykonawcze, inwestorów, pracownie projektowe z którymi współpracujemy nie jak klientów ale jako partnerów. Zaufanie jakim nas obdarzają jest dla nas czymś bardzo ważnym, zależy nam na tym aby stanąć na wysokości zadania i wykonać swoją pracę rzetelnie i niezawodnie. Daje to nam ogromną satysfakcję i zadowolenie z wykonanej pracy.” – dodaje Michał Krzyżaniak, ekspert z firmy Schöck.

Mogę zaufać dostawcy – pracuję bez stresu
Do góry