Aktualności

Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą

Rynek nieruchomości jest niezwykle konkurencyjny. Nic więc dziwnego, że wciąż szuka się sposobów na zwiększenie atrakcyjności ofert sprzedaży i wynajmu. Dla potencjalnych nabywców znaczenie ma zarówno cena, funkcjonalność, jak i walory estetyczne wnętrza. Odpowiedzią na te potrzeby jest home staging, który pozwala dokonać widocznych zmian w wystroju, przy wykorzystaniu niewielkich nakładów finansowych. Jak zapewnia Agnieszka Petryczkiewicz, stylistka i właściciel Home Staging Studio AP, współpracująca z Homebook.pl, efektowny lifting domu lub mieszkania jest możliwy dzięki zastosowaniu zaledwie trzech podstawowych zasad.

Generalne porządki i drobne naprawy

Kluczową kwestią w zmianie charakteru mieszkania jest naprawienie drobnych, ale widocznych usterek  i przeprowadzenie gruntownych porządków.

salon_przed_zmiana_www.homebook.pl_www.HomeStagingStudioAP.pl

Pokój przed zmianą

sypialnia_po_zmianie_www.homebook.pl_www.HomeStagingStudioAP.pl

Pokój po zmianie – foto: www.homebook.pl

Naderwana rączka szafki, odklejająca się listwa przypodłogowa, rozrzucone w nieładzie kable od sprzętów domowych z pewnością nie dodadzą uroku wnętrzom, a jedynie skutecznie odciągną uwagę od ich walorów. Warto o tym pamiętać, bo dokonanie oceny rzeczywistego stanu naszego mieszkania i jego wyposażenia zależy często właśnie od takich szczegółów.  Co istotne, ten krok możemy wykonać we własnym zakresie” – podkreśla Agnieszka Petryczkiewicz, stylistka i właściciel Home Staging Studio AP, współpracująca z Homebook.pl.

Zmiana aranżacji przestrzeni

Zweryfikowanie dotychczasowego ustawienia mebli, dywanu oraz innych większych elementów wyposażenia pozwala odświeżyć wnętrza oraz nadać im bardziej nowoczesny wygląd. Niezwykle istotne jest, by wziąć pod uwagę przestronność samych pomieszczeń, ich przeznaczenie oraz kierunek padania światła. Warto trzymać się zasad minimalizmu, bo często mniej znaczy lepiej.

„Niezwykle ważne jest, aby efektu przestronności pomieszczeń nie zniszczyć poprzez zastawianie pokoju niepotrzebnymi rzeczami. Duży, słoneczny salon czy sypialnia mogą bowiem być największym walorem całego mieszkania. Aranżacja powinna zatem budzić wrażenie uporządkowania i harmonii, ale nie pustki. Idealnie wyważoną kompozycję we wnętrzu stworzymy za pomocą tzw. punktu skupiającego uwagę. Może to być kanapa, stół czy łóżko, wokół których dobudowujemy dalsze elementy wystroju, dbając jednocześnie o to, by nie konkurowały one ze sobą, a jedynie wzajemnie się dopełniały” – wskazuje Agnieszka Petryczkiewicz, stylistka i właściciel Home Staging Studio AP, współpracująca z Homebook.pl

Dobór dodatków

Rola dodatków we wnętrzu jest nieprzeceniona. Odpowiednio dobrane lampy, lustro, ramka na zdjęcia, grafika zawieszona na ścianie lub efektowna ceramika są przysłowiową kropka nad „i” udanej aranżacji.

 

„W przypadku zmiany kolorystyki pomieszczeń lub wprowadzenia nowych faktur możemy wypracować efekt świeżości i przestrzenności, pożądany zwłaszcza w niewielkich metrażach. Warto podkreślić, że nie wszystkie dodatki trzeba kupować, wiele z nich można wykonać własnoręcznie. Ciekawe zestawienia kolorystyczne powierzchni gładkich i wzorzystych w połączeniu z naturalnym światłem pozwolą nam wypracować wrażenie przestrzeni i uporządkowania” – mówi Agnieszka Petryczkiewicz stylistka i właściciel  Home Staging Studio AP, współpracująca z Homebook.pl.

Szukając pomysłu na zmianę wyglądu wnętrz warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Pamiętajmy, że rzetelnie wykonany home staging  daje szansę na szybszą sprzedaż lub wynajem, ale także uzyskanie korzystniejszej ceny nieruchomości. Swoją przygodę z liftingowaniem mieszkania możemy rozpocząć od zainspirowania się aranżacjami dostępnymi na Homebook.pl. Znajdziemy tu bogatą galerię zdjęć oraz mnóstwo praktycznych podpowiedzi na temat tego, jak eksponować walory wnętrza, gdzie wyszukać efektowne, a niekoniecznie drogie dodatki. Do dokonania wielkiej zmiany naprawdę nie trzeba wiele.

Do góry