Aranżacja wnętrz

Eleganckie i funkcjonalne natryski przesuwne

O czym należy pamiętać przy zakupie odpowiedniego natrysku prysznicowego? Przede wszystkim o komforcie użytkowania wszystkich domowników. Dlatego zwolennikom praktycznych i wygodnych rozwiązań polecane są modele przesuwne.

Wśród dostępnych modeli wyróżniamy natryski punktowe oraz przesuwne. Pierwsze z nich, posiadają nieruchomy uchwyt i  znajdują zastosowanie przede wszystkim w łazienkach o niewielkiej powierzchni – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Aby zapewnić wszystkim użytkownikom optymalny dostęp do rączki prysznica, taki natrysk powinien być zamontowany na wysokości około 190 cm – dodaje. Tymczasem modele przesuwne umożliwiają indywidualną regulację wysokości prysznica, w zależności od potrzeb użytkownika. Rozwiązanie polecane jest szczególnie w przypadku osób starszych i dzieci. Modele przesuwne, dzięki wyposażeniu w wielofunkcyjne słuchawki, pozwalają także na ustawienie intensywności strumienia i odpowiedniej temperatury, tym samym eliminują ryzyko poparzenia.

W strugach deszczu

Jedną z ciekawszych propozycji w grupie natrysków przesuwnych jest deszczownia. Oprócz tradycyjnej słuchawki, montowana jest specjalna głowica talerzowa, rozpraszająca wodę. Daje to wrażenie orzeźwiających kropli deszczu – od lekkiej mżawki po intensywne strugi. Taki masaż wodny  poprawi krążenie krwi i rozluźni spięte mięśnie. Deszczownia to także rozwiązanie ekonomiczne. Wyposażona w napowietrzacz, który rozbija strumień bez wyraźnej zmiany jego intensywności, zapewnia oszczędne wykorzystanie wody. Nie wymaga samodzielnego trzymania słuchawki, co ma znaczenie w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych. – Decydując się na zakup deszczowni, warto upewnić się czy posiada ona  system zapobiegający osadzaniu się kamienia –podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura. – Zapewnia on bowiem samodzielne oczyszczanie wylotów bez konieczności czasochłonnej konserwacji – dodaje. Pamiętajmy o walorach estetycznych tego typu modeli. Deszczownie znajdą zastosowanie w minimalistycznych, eleganckich wnętrzach. Charakterystyczny design natrysku podkreśli też nowoczesny i odważny wystrój łazienek.

Relaks pod kolumną

Wyposażone w dysze masujące panele natryskowe zyskują coraz więcej zwolenników. Poziome ustawienie strumieni wody nie pozwala jednak na zamontowanie ich w odkrytych wannach lub prysznicach. Alternatywą dla tego typu modeli są kolumny natryskowe, które podobnie jak w przypadku deszczowni, wyposażone są w głowice, montowane bezpośrednio w kabinie.– Kupując kolumnę natryskową, sprawdzajmy z jakiego materiału została wykonana – podpowiada Aneta Dziedzina. – Najtrwalszym rozwiązaniem są te, w produkcji których użyto mosiądzu. Co równie istotne, aby wyeliminować konieczność samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów, warto wybrać model z wbudowaną baterią – dodaje. Ważne także, aby sprawdzić czy dany model, podobnie jak w deszczowniach, posiada system samodzielnego odkamieniania, który zagwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia.

Przemyślana decyzja o zakupie natrysku jest o tyle istotna, że eliminuje ona ryzyko pojawienia się problemów związanych ze złym lub niekomfortowym funkcjonowaniem prysznica. Wybór odpowiedniego modelu zagwarantuje nam nie tylko pozyskanie rozwiązania wydajnego i ergonomicznego, ale także bezpiecznego.

Na co zwracać uwagę?

  1. Wybierajmy model, który będzie odpowiadał wymaganiom wszystkich domowników.
  2. Pamiętajmy o celu, którym jest wygodne i bezproblemowe korzystanie z prysznica.
  3. Dopasujmy rodzaj natrysku do warunków panujących w  pomieszczeniu (wielkość pomieszczenia, rodzaj armatury)
  4. Skomponujmy go z całością wystroju.
Fot. Grupa Armatura

Fot. Grupa Armatura

Eleganckie i funkcjonalne natryski przesuwne
Do góry