Ogrzewanie

Efektywność na najwyższym poziomie – pompa ciepła WPF

pompa_ciepla_wpf_cool

Firma Stiebel Eltron oddaje do dyspozycji inwestorów wysokoefektywną pompę ciepła do instalacji wewnątrz budynku WPF…cool. To kompaktowe rozwiązanie, pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów, charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej na rynku!

System grzewczy bazujący na pompie ciepła jest rozwiązaniem coraz powszechniej stosowanym w domach jednorodzinnych oraz budynkach mieszkalnych. Inwestorzy doceniają ten mechanizm za komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacyjne. Aby jednak cała instalacja działała poprawnie i spełniała oczekiwania domowników, warto wybierać najbardziej efektywne produkty sprawdzonych dostawców. W kategorii efektywności energetycznej bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem jest nowa pompa Ciepła WPF… cool od firmy Stiebel Eltron.

Pompy WPF…cool – cooltowe rozwiązanie spod znaku Stiebel Eltron

Pompa ciepła WPF…cool typu solanka/woda dostępna jest w 6 modelach różniących się mocą grzewczą. Najmniejsza ma moc 4,77 kW, największa 17,02 kW. Mechanizm służy do automatycznego ogrzania wody grzewczej do temperatury zasilania +60 st. C,  przystosowany jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej na rynku COP=5,0 wg EN 14511. Pompa ciepła WPF…cool Stiebel Eltron została wyposażona w zintegrowany regulator pracy systemu WPMi3, który zapewnia optymalną regulację systemu grzewczego, systemu chłodzenia oraz pełni funkcje zabezpieczające. W pompach serii WPF…cool Stiebel Eltron dodatkowo wbudowany jest wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór 3-drogowy do przełączania między ogrzewaniem a chłodzeniem. Chłodzenie pomieszczeń odbywa się poprzez tłoczenie solanki przez dodatkowy wymiennik ciepła, w którym ciepło odbierane jest z wody grzewczej i oddawane do chłodniejszego gruntu. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające oraz ogranicznik prądu rozruchowego. W standardowym wyposażeniu są również: elektroniczna pompa obiegowa dolnego źródła, 2 naczynia wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde, jak również kompletna grupa bezpieczeństwa. Pompa posiada fabrycznie wbudowane elektryczne ogrzewanie dodatkowe/awaryjne. Warto podkreślić, że w monoenergetycznym trybie pracy, przy przekroczeniu dolnej granicy punktu biwalentnego, zostaje włączona elektryczna grzałka dodatkowa. Wszystko po to, aby zapewnić stałe ogrzewanie i wysoką temperaturę ciepłej wody.

Poza najwyższymi parametrami efektywności energetycznej na rynku, kolejną zaletą pompy ciepła WPF…cool Stiebel Eltron jest jej kompaktowa budowa. Dzięki temu urządzenie zajmuje mało miejsca wewnątrz budynku. Co ważne, elementy obudowy pompy wykonane są z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej proszkowo. Przedni panel zrobiony jest z kolei z aluminium. Cała konstrukcja została wyposażona w izolację dźwiękochłonną. Dodatkowo, w celu zminimalizowania emisji hałasu i drgań, układ chłodniczy zamocowano na specjalnej płycie tłumiącej wibracje. Udogodnieniem jest również wbudowany i wstępnie uformowany izolowany blok przyłączy elastycznych, który umożliwia bezpośrednie podłączenie pompy WPF…cool do systemu instalacyjnego, bez konieczności lutowania i skręcania.

Nowoczesne pompy ciepła to energooszczędne rozwiązania zapewniające komfortową obsługę i obniżenie kosztów eksploatacji. Oferta firmy Stiebel Eltron zawiera szeroki wachlarz innowacyjnych rozwiązań inspirowanych naturą, w której każdy inwestor znajdzie system odpowiadający jego wymaganiom. Wysokoefektywna pompa ciepła WPF…cool idealnie sprawdzi się w roli markowego dostawcy energii użytkowej niezbędnej do ogrzania budynku oraz ciepłej wody użytkowej.

 

Pompa ciepła WPF 04 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 32 200 zł

Pompa ciepła WPF 05 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 33 100 zł

Pompa ciepła WPF 07 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 35 200 zł

Pompa ciepła WPF 10 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 37 400 zł

Pompa ciepła WPF 13 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 39 500 zł

Pompa ciepła WPF 16 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 42 500 zł

Do góry