Domy

Brama wjazdowa – wybrane elektryczne napędy

-brama-wjazdowa

Foto: Castorama

 

Brama wjazdowa na posesję naszego domu spełnia rolę estetyczną, ale przede wszystkich gwarantuje nam bezpieczeństwo. Dlatego też należy się dobrze zastanowić, jaką wybrać oraz który z napędów będzie dla nas najbardziej odpowiedni i najprostszy w korzystaniu. Niekoniecznie trzeba kupować całą nową bramę, nieraz wystarczy dokupić elektryczny napęd, aby działała jak ta ze sklepu.

Wyróżnia się napędy :

  • Do bram przesuwanych – jeżeli posiadamy sporo miejsca przed naszym wejściem do domu to będzie to idealne rozwiązanie. Takie napędy są sterowane na pilota, więc nie trzeba się zbytnio natrudzić, aby wjechać na posesję. Wystarczy jeden przycisk pilota by nasza brama się automatycznie otwarła lub też zamknęła. Możliwe jest również otwarcie małej części bramy, jeżeli wjeżdżamy mniejszym pojazdem od samochodu. Nasza brama będzie sprawnie działać niezależnie od pory roku, ponieważ jest wykonana ze specjalnych materiałów, które są odporne na zamarzanie.
  • Do bram skrzydłowych i furtek – jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają mało miejsca i chcą je dobrze zagospodarować. Te bramy również są automatyczne i działają na pilota, co znacznie ułatwia jej otwieranie w złe warunki atmosferyczne. Nie musimy specjalnie wysiadać z samochodu podczas deszczu, wystarczy guzik pilota i brama sama się otwiera. Bramy te mogą nawet sięgać długości do kilku metrów oraz dodatkowo są wyposażone w funkcję furtki. Posiada także efekt spowalniania, co zapewni płynne, sprawne otwieranie i zamykanie bramy w sposób, który jej nie uszkodzi podczas huraganów i silnych wiatrów.

Zamontowanie bramy wjazdowej z automatycznym napędem pozwala na wybranie strony, w którą ma się otwierać. Są to bardzo trwałe rzeczy, które potrafią działać i sprawnie funkcjonować nawet przez kilkanaście lat. Oczywiście trzeba też o nie systematycznie dbać i smarować olejem, aby nie wydawały nieprzyjemnych dla ucha dźwięków.

Układ sterowania automatyką wyposażony w indywidualny niepowtarzalny kod dostępu chroni przed przypadkowym lub zamierzonym otwarciem jej przez osoby niepowołane. Głównie przydaje się to w wypadku włamania lub zgubienia pilota do bramy.

Zamontowanie automatycznej bramy wjazdowej niewątpliwie ułatwi nam życie i sprawi jednocześnie, ze nasz dom będzie wizualnie wydawał się bogatszy. Nie bez powodu istnieje teza, że automatyczne rzeczy są dla bogaczy, co oczywiście jest błędnym stereotypem.

Więcej porad znajdziesz na www.castorama.pl

Do góry